Jennifer Lopez, yıllardır süregelen sanatçı kişiliğinin yanında, profesyonellik, kariyer ve fit fiziği ile dünyanın en popüler kadınları arasında. Aynı zamanda tam bir moda ikonu olan Jennifer Lopez’in almadığı ödül kalmazken bunlara bir yenisini daha ekliyor. CFDA yani Amerika Moda Tasarımcıları Derneği, Jennifer Lopez’i onurlandırdı ve onu yılın moda ikonu seçtiğini açıkladı. Bu seçim bir çok çevreye göre doğru bir tercih olarak görülürken, büyük bir kesim ise Jennifer Lopez ile günümüzde birilerini kıyas etmek pek mümkün değil düşüncesini savundu.

Jennifer Lopez, 49 yaşında ve hala fiziği 30 yaşındaki hanımlardan daha iyi. Kendine çok iyi bakmasıyla da bilinen Lopez için bir çok imrenen insan bulabiliriz. Hayran kitlesi ise oldukça fazla.

HAZİRAN AYINDA TÖREN YAPILACAK!
CFDA Ödül töreninin haziran ayında yapılacak olduğu da açıklanırken, Jennifer Lopez, ödülünü Haziran ayı içerisinde gerçekleşecek olan törende teslim alacak. Tören, tarihi Brooklyn Müzesi’nde gerçekleşecek ve sahiplerini bulacak. CFDA tarafından dağıtılan bu ödüle daha önce bir çok şarkıcı ve farklı ünlü isimler layık görülmüştü. Lopez’in ise şimdiye kadar bu ödülü neden almadığı da tartışılmaya başlanan önemli konulardan biri oldu.

Bu ödüle yakın zamanda Rihanna, Pharell, Beyonce gibi isimler almıştı. Lopez’in moda ikonu seçilmesinin ardında yatan sebebi de belirten CFDA temsilcileri, Lopez’in güven ve gücü temsil eden kıyafetleri tercih etmesini önemli bir etken olarak bildirdi.