Türkiye’de bahar mevsiminin son ayına girerken ve yaza girmeye ramak kalmışken hala mağazalarda kış koleksiyonlarının yer alması bir çok kişinin alışveriş yapmasında önünü tıkıyor. Geçtiğimiz yıllarda daha erken şekilde raflara düşen yazlık giysiler bu yıl oldukça fazla gecikti. Türkiye’de bahar mevsimi olmasına rağmen hala bir çok şehirde kış mevsiminin aktif şekilde devam ediyor olması, mağazaların ve markaların yaz kıyafetlerinde gecikmeye bilinçli olarak gittiği algısını yaratmakta. Buna rağmen ege ve akdeniz bölgesindeki bazı şehirler gün içerisinde ciddi sıcaklıklara maruz kalıyor.

MAYIS AYINDA GEÇİŞ SAĞLANACAK!
Nisan ayının bitmesine çok az bir süre düşündüren bu konuya mağaza yöneticileri de bir açıklama getirmiş değil. Fakat alınan bilgilere göre geçiş mayıs ayı itibarı ile yapılacak. İklim açısından daha sert ve soğuk olan şehirlerde ise bu zamanlama Mayıs ayının sonunu bulabilir.

GEÇİŞ İLE BİRLİKTE KALABALIK ARTACAK!
Bir çok kişi yazlık giysilerin gelmesini beklerken, bu geçişin ilk ayı yani mayıs ayında alışveriş merkezleri yoğun bir kalabalığı ağırlaması bekleniyor. Çünkü bir çok kişi yaza girerken dolaplarını yenilemek istiyor. Bu düşünceyle birlikte yeni kıyafet almak isteyenler AVM’leri ziyaret edecek. Onlar için en büyük handikap ise yaz koleksiyonlarının fiyatları olabilir.
Kışlık giysiler AVM’lerde oldukça yüksek fiyatlar üzerinden satıştaydı. Yazlık kıyafetlerin de benzer şekilde yüksek fiyatlarla raflarda olması muhtemel.