Yıllardır oyuncu çevre birimleri ve oyuncu bilgisayarları fazlaca dilde yer etmişti. Günümüzde de her geçen gün daha iyi performans sunan bilgisayarlar üretirken fiyatlar ise arşa ulaşmış durumda. Bilgisayarlar kadar cep telefonları üzerinden de oyun oynamak popüler bir hale gelince önemli markalar bu durum karşısında sessiz kalmak istemiyor. Performansı yükseltmek için çalışan markalardan biri de Xiaomi. Pazardaki payını arttırmayı başaran Çin markası daha önce tanıttığı telefonu satışa çıkarttı.

12 GB RAM’Lİ PERFORMANS CANAVARI!

Cep telefonlarında oyunlarda iyi performans elde edebilmek için RAM önemli bir bileşen. Eğer RAM seviyeniz çok iyi değilse oyunlardaki performansınız yeterli olmayabilir. Xiaomi tam 12 GB RAM’e sahip Black Shark 2’yi tanıttığında büyük ilgi uyandırmıştı. Şimdi ise satışa çıktı.

12 GB RAM ve yüksek performans sunan özellikler olduğunu düşünürsek fiyatın da yüksek olması bekleniyordu. Fakat düşünüldüğü kadar da yüksek değil. Xiaomi’nin düşük fiyat politikası Black Shark 2 için de devam etti.

Telefon için iki farklı seçenek mevcut. 8 GB veya 12 GB seçenekleri bulunan telefonlar 549 ve 649 Euro rakamlar satışa çıktı. İlk satış yeri ise Avrupa oldu. Eğer Avrupa’daysanız bu günlerde Black Shark 2 sahibi olmanız çok kolay.