Xiaomi cephesinde son iki günde önemli gelişmeler yaşanıyor. Mart ayının son gününde 1 Nisan itibarı ile ürün tanıtımı yapılacağı açıklanırken, 1 Nisan’da ise sektördeki yeri ve başarıları hakkında önemli açıklamalar yapıldı. Bu açıklamalar Xiaomi’nin pazardaki başarı oranının ne kadar yükseldiğini ve rakipleri karşısında ne kadar tehdit oluşturduğunu gözler önüne serdi.

SATIŞ ADEDİ 1 MİLYON!
Xiaomi henüz bir ay önce satışa çıkardığı ve lansmanını yaptığı Xiaomi Mi 9 modelinin çıktığından itibaren tam 1 milyon adet satıldığını açıkladı. Bu rakam Xiaomi için büyüleyici fakat beklenmedik bir gelişme değil. Çok iyi bir kaliteye sahip telefon üreten Xiaomi, her yeni telefonunda biraz daha iyi başarı elde ediyor. Bu da satış rakamlarına doğrudan yansıyor.

Mİ 9’un çok sayıda satmasının ise çok fazla sebebi var. Tasarımdaki iyiliği, sunmuş olduğu yüksek performansı ve herkes için oldukça önemli bir kriter haline gelen kamerası. 48 MP kamera, şuan hiç bir telefonda yok.

Açıklama twitter üzerinden gelirken bu açıklamanın detayında Xiaomi’nin başarı çalışmalarının %60’ını Çin üzerinde oluşturduğu da dikkat çekiyor. Xiaomi’nin bu düşüncesi bir çok kişi tarafından biliniyor. Yurt dışında çok etkinlik kuramayan Xiaomi, hala bir çok ülkede teknik destek sağlayamıyor.