Yayın hayatındaki başarısını her geçen gün arttırmayı başaran Twitter, yeni bir güncelleme yaparak önemli bir özelliği kullanıcılarına sundu. Henüz tüm ülkelerde olmasa da bazı ülkelerde kullanılmaya başlayan özellik, insanların fotoğrafına konum eklemesini sağlıyor. Aslında bu özellik Twitter ve diğer sosyal medya platformlarında olan bir özellik. Fakat Twitter bu işi biraz daha iyileştirerek sunmayı hedefleyip ona göre özelliği iyileştirmiş diyebiliriz.

OTOMATİK KONUM EKLEYECEK!
Eğer twitter platformunda bir görsel paylaşırsanız bu görselin altına bulunduğunuz yerin konumu otomatik olarak etiketlenecek. Eğer bulunduğunuz yerde bir etkinlik içerisindeyseniz etkinliğin ismi konum ismi ile birlikte yer alacak. Bir çok kullanıcı açısından önemli bir kolaylık sağlayacak bu özellik aynı zamanda görsel açıdan da fark yaratacak.

Yapılan açıklamada bir metni paylaşmayı sağlamak oldukça kolay bulduklarını fakat kullanıcıların sadece metin paylaşımı yapmalarını istemedikleri belirtildi. Görsel ve video paylaşımlarına da önem verdiklerini vurgulayan Twitter yetkilileri, video ve görsel paylaşımını kolaylaştırmak ve özelleştirmek istediklerini aktardı.