Geçtiğimiz akşam sosyal medyanın en uzun süreli kesintisi yaşandı. Facebook, Instagram ve Whatsapp akşam saatlerinden itibaren kullanım dışı kaldı. Türkiye saati ile 20:00’de başlayan problem tüm dünya genelinde yaşandı. Önce facebook ardından instagram kullanılmamaya başladı. Devamında ise whatsapp mesajları gitmemeye başladı.

AÇIKLAMA GECİKMEDİ!
Sorunun ne olduğunu öğrenmek isteyen milyonlarca kullanıcı erişim problemi yaşadığı sırada problemin kendilerinde olabileceği düşüncesiyle öncelikli olarak bağlantı ayarlarını kontrol etti. Fakat herkes tarafından sıkıntılı olan erişim sorununun çözülmesi uzayınca Facebook cephesinden açıklama geldi. Bu açıklamanın Twitter üzerinden yapılması ise oldukça ironik oldu.

Yapılan açıklamada herhangi bir saldırının olmadığı fakat problemi çözmek için uğraştıklarını bildiren açıklamayı takip eden saatlerde sorun çözülerek aydınlığa kavuştu. Gece geç saatlerde düzelen problem milyonlarca kişinin dün akşam sosyal medyayı kullanamamasına sebebiyet verdi. Sorunun asıl kaynağı hakkında ise soru işaretleri devam ediyor.