Kim derdi ki sosyal platformlardaki satışlar AVM’ler kadar popüler hale gelecek. Bir çoğumuz alışveriş için AVM’leri ziyaret etmekteyiz. Fakat son zamanlarda enflasyon farkı sebebiyle fiyatları artan giyim sektörü, çeşitli alternatif arayışlarına sevk etti. Sosyal medyadaki butik hesaplar ise en iyi alternatif. Bir çoğu ciddi takipçi kitlesine sahipve yüksek sayıda satış yapmakta.

YÜKSEK SATIŞ SAYISINA SAHİPLER!
Sosyal platformda ürün satmak o kadar kolay bir hal aldı ki tahmin edeceğinizin ötesinde. Butik mağaza sayfalarına ilginin artması ise normal bir durum. Daha uygun fiyatlı ve çok daha geniş ürün yelpazesi, bir çok kişinin dikkatini çekiyor. Bu da satışların kolay yapılmasını sağlıyor.

Butik mağaza hesaplarına sahip kişiler potansiyeli arttırmak ve daha çok satış yapabilmek için ise yine sosyal ağdaki önemli sayfalardan reklam alıyor. Kimine ürün göndererek kimine ise ücret karşılığında reklam yayınlatabiliyor. Tüm bunların toplamında AVM’ler bu durumdan en fazla etkilenen kesim. Adeta iki rakip haline gelen AVM ve butik mağaza hesapları birbiri ile rekabet etmeye devam edecek gibi.