Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bu kez  adından söz ettirecek bir yeniliğe imza attı.Uzun süredir engelsiz sinema günleri adı altında engelli vatandaşlara unutulmaz deneyimler yaşatmaya hazırlanan belediye  ilk gösterimini gerçekleştirdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Engelsiz Sinema Günleri’nde engelli vatandaşlar, “Yaşadıkları deneyimden oldukça mutlu olduklarını belirterek bu tarz uygulamaların devamının gelmesini istediklerini ve başka sanatsal faaliyetlerde de engellilerin unutulmaması gerektiğini düşünüyoruz’ dediler.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı daha önce de engelli vatandaşlara çalışma imkanı sunan ‘Engelsiz Kafe’ projesi ile “Hayatı Paylaşmaya Engel Yok dedik ve Engelsiz Kafe’yi inşa ettik, Engelli vatandaşlarımızın istihdamına olanak sağladık” ifadesinde bulunarak engelli vatandaşlar için çalışmalara devam ettiklerini belirtiler.

Engelli Hizmetleri Birim Müdürü Nurcan İris “Sakarya halkı engelsiz sinema günleri ile sanatın birleştirici gücünden yararlanıyor ve verimli vakit geçiriyor. Tüm halkımızı engelsiz sinema günlerine bekleriz  sanatın kaynaştırmayı ve bütünleştirmeyi sağlayan bu gücünden birlikte faydalanalım, özellikle Sakarya ilimizde anne,baba,çocuk ve engelli vatandaşlarımızın bir araya gelmesi ile ortak bir nokta sağlanıyor ve hepimiz için faydalı bir ilgi alanı oluşuyor” dedi.

Nurcan İris özellikle animasyon filmlerini tercih ettiklerini bu şekilde her yaştan vatandaşa hitap edebildiklerini belirterek vatandaşların katılım sağlamak için irtibat numaralarını Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı sitesinden bulabileceklerini belirtti.