Çin, son yıllarda teknoloji dünyasını sarsacak yenilikleri ile isminden sıklıkla söz ettiriyor. Ülkenin yeni duyurularından biri de Nubia Red Magic 3 hakkında oldu. merkezi Çin’de yer alan bir firma olan Nubia, online olarak oyun oynamayı bir hayli kolaylaştıracağa benziyor. Büyük bir merakla beklenen yeni cep telefonu hakkında gelen duyumlar ise ilginin şimdiden büyümesini sağlıyor.

Oyuncu telefonu Red Magic 3 hakkında edinilen bilgilerden ilki cihazın işlemcisine ait. Firmanın yaptığı duyurulardan sonra telefonun Qualcomm Snapdragon 855 işlemcisi bulunduracağı kesinleşti. Kesinleşen teknik detaylardan bir diğeri ise cihazın 12 GB RAM bulunduracağı. Oyuncu telefonlarındaki en büyük sıkıntılardan biri olan netlik de cihazın FHD ekran özellikleri sayesinde çözüleceğe benziyor. Yeni nesil oyuncu telefonu olarak nitelendirilen Red Magic 3 ekran özelliklerinden biri de 120Hz olması. Ayrıca şarj konusunda da iddiasını şimdiden belli eden cihaz, oldukça kısa süre içerisinde 0’dan %100’e kadar şarj olabiliyor. Son olarak cihazın pil ömrü de oldukça uzun.

OYUNCU TELEFONLARI REVAÇTA!
Yeni telefon alacak olan bir çok kişinin tercihi ise artık oyuncu telefonu olmaya doğru eğilim gösteriyor. Sebebi ise daha iyi performans sunan özelliklere sahip olması. Örneğin haberimize konu olan Nubia Red Magic 3, şimdiye kadarki en güçlü donanım ve özelliklere sahip olan cep telefonu olarak ön plana çıkıyor. Apple, Samsung, Huawei gibi devler ise şimdiye kadar bu kadar geniş donanımlı cihaz sunmamışlardı. Mutlaka dev markalar oyuncu telefonlarını baz alarak gelecekte oyunculara özel telefonlar çıkartacaklardır.