Samsung, telefona bakış açısını değiştirecek hatta telefon tasarımları için yepyeni tasarımların bizi beklediğinin habercisi olarak sunduğu Galaxy Fold’u tanıttı. 2017 ve 2018 yıllarında katlanabilir telefonların çıkacağına yönelik sık şekilde söylentiler ortaya çıkmış fakat bu iddialar 2 yıldır gerçekleşmemişti. Acaba iddialar yalanmıydı derken Samsung o cihazı tanıttı.

Galaxy Fold Olarak Duyuruldu!
İki ekranın birleşiminden oluşan katlanabilir telefon olan Galaxy Fold, Samsun’un diğer telefonlardan ayrı bir tasarımla sunmuş olduğu ilk telefon olma özelliğini taşıyor. Bir cep ajandası edasına sahip olan telefon katlanarak cebe konulabiliyor.

Telefon iki farklı boyuta sahip. Katlanabilir hali 4.6″, açıkken 7.3″ boyutuna gelen telefon Dynamic Amoled ekrana sahip bir telefon. Dört farklı renkte satışa çıkacak olan telefon, mavi, gümüş, siyah ve yeşil renklerde satışta olacak. Bu renklerden yeşil olanı ise en büyük farklılığı yaratıyor. Telefon modellerinde genellikle siyah, gri, mavi ve pembe tonlar ağırlıklı olarak öne çıkıyor.