Ünlü markalardan biri daha istifasını açıkladı ve Roberto Cavalli mağazalarını kapatacağını açıklayarak 4 Nisan tarihine kadar tasfiyenin gerçekleşeceğini bildirdi. Söz konusu markanın %90 gibi büyük bir hissesi Clessidra markasının elindeyken kalan yüzde 10’luk hisse ise Roberto Cavalli’deydi. Markanın kötü gidişatı sonrasında Renzo Russo gibi şirketler bu şirketi satın almak için araştırma yaptıklarını söylese de henüz satın alma adına atılmış somut bir adım yok.

MAĞAZA ÇALIŞANLARINA BİLDİRDİ!
Markanın sözcüsü, Cavalli için bir nakit akışı sağlayabileceklerini ve böylece markanın da çektiği maddi zorlukların içerisinden çıkabileceğini açıkladı. Tüm bu gelişmelere rağmen de mağaza çalışanları evlerine gönderildi ve ABD yasalarının 7.bölümünde yer alan yasaya göre tasfiyenin gerçekleştirileceği dile getirildi. Bu tasfiye ile birlikte marka yeniden bir yapılandırmaya gidecek ve yan kuruluşlarında isim değişikliğine gidecek.

Kötü gidişat sonrasında markanın ABD CEO’su da markadan istifa etti. Bununla birlikte söz konusu şirkette birden fazla yöneticinin de istifa ettiği bildirildi. Kötü gidişat için uzatılan yardım elini geri çeviren markanın bu aşamadan sonra neler yapacağı ise merak konusu.