Yıllardır Ps4 ile idare eden oyuncular uzun süredir bekledikleri playstation 5 oyun konsoluna 2020 yılında kavuşacak. Tarih belli oldu fakat nasıl bir performans ile karşımıza geleceğine dair net bilgiler henüz yok. Gelecek yılın ikinci veya üçüncü çeyreğinde tanıtılması beklenen Ps5 için fiyat bilgisi de sızdı. Bu bilgi şimdiye kadar ortaya atılan fiyat iddiaları arasında en gerçeği.

500 Dolar Olacak!
Ps4 şuan 400 dolar gibi bir fiyatla satılıyor. Ps5’in fiyatının ne olacağı ise uzunca süredir konuşuluyor. Kimilerine göre yeni konsol faiş fiyatlardan satışa çıkacak. Kimileri ise Sony’nin oyuncu dostu bir fiyat sunacağını düşünüyor. Elde edile fiyat bilgisi ise 500 dolar. Yani şuanki Ps4 fiyatından sadece 100 dolar daha fazla.

500 Dolar oldukça makul bir rakam. Fakat Türkiye’de bu rakamın ulaşacağı boyut uzun süre tartışılabilir. Vergilerin yüksek olması sebebiyle Ps5 Türkiye’de belkide dünya ülkeleri ile kıyas edildiğinde en yüksek fiyata ulaşacak. 500 doları vergisiz olarak Türk lirasına çevirdiğimizde bile 3000 liraya yakın bir rakam ortaya çıkıyor. Vergiler dahil edildiğinde Ps5 almak pek kolay olmayacak. Çünkü bu rakam 4000 liraya kadar çıkabilir.