2019 Oscar Ödülleri dağıtıldıktan sonra ön plana çıkan Green Book, Mart ayı itibarı ile yeniden vizyona girdi. Kimilerinin görüşüne göre ödülden önceki süreçte bazı filmlerin arkasında kaldığına yönelikti. Fakat ödüller dağıtılınca es geçilmedi ve 2018’in en iyi filmi ödülüne layık görüldü.

Akademi ödüllerinin 91.’sinde toplam 3 ödül birden alan Green Book filmi, ödülün alınmasından sonra bir çok kitle tarafından izlenmemesi sebebiyle pişmanlık yarattı. Yapımcılar ise bu durumunu avantaja çevirerek filmi yeniden vizyona soktu.

Kasım 2018’de vizyona giren ve izleyen herkes tarafından pozitif yorumlar almayı başaran film bu çok çevreye göre ödülün fazlasıyla hakeden tarafıydı. Peter Farrelly yönetmenliğinde çekilen film sonrasında Peter Farrelly’de bir çok sanat dünyasının yakından takibi altında olacak.

En iyi filmin yanı sıra en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü de Green Book filmine gitti. Film dana önce Bafta ödül töreninde de ödül almıştı. Ondan önce ise Altın Küre’de en iyi senaryo ödülünü almıştı.