Kızaklı telefon modelleri oldukça eskide kalmış olmasına rağmen bazı markalar geçmişi kurcalamaya devam ediyor. Oppo, kızaklı bir telefon tasarımı sunmaya hazırlanıyor. Sızıntı görüntüler ise bu bilgiyi doğruluyor. Oppo’nun kızaklı kısmı tamamen kamerayı koruyan ve gizleyen bir yapıda yer alacak. Henüz model ismi belli olmazken Fİnd X’in biraz daha gelişmiş bir tasarımı olmasından kaynaklı olarak Find serisine yeni bir ek şeklinde sunulma ihtimali yüksek.

Oppo, kızaklı olarak sunacağı telefonda yüz tanıma özelliği gibi teknolojinin en yeni özelliklerini de bu cihazda sergileyecek. Fakat kızak kısmı bir çok çevre tarafından çok kabul edilebilir bir tasarım değil. Oppo’nun bunu kabul etmesi ise sanıyoruz birhayli zor olacak. Çünkü Find X modelinden sonra benzer özellikle devam etmesi hayal kırıklığı yaratabilir. Kızaklı telefonlar yeni kullanıcılar için çok ilgi uyandırmıyor.

ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA TANITILABİLİR!
Oppo’nun yeni modeline dair teknik bilgiler önümüzdeki günlerde muhtemelen ortaya çıkacaktır. Resmi açıklama veya tanıtım ise ilerleyen aylarda olabilir. Çin ve Uzak Doğu markaları genellikle tanıtım etkinliklerini bahar aylarında gerçekleştiriyor.

Oppo, eğer bu modelinde de yeterli satış sayısına ulaşamazsa pazarda ciddi bir kayıp yaşayabilir. Xiaomi’nin pazardaki etkinliğini arttırması Oppo için iyi bir örnek olması gerekirken Oppo’nun yanlış hamleleri, ilerlemenin önündeki en büyük engel.