İstanbul’da bu ay düzenlenecek olan uzun süredir beklenen modah aftası için geri sayım başladı. Yılın son sonbahar-kış koleksiyonlarından biri sergilenecek olan organizasyon bir çok ünlü moda noktasının ardından İstanbul’da düzenlenecek. Londra, Paris, New York gibi merkezlerden sonra İstanbul’daki Mercedes-Benz fashion week ne kadar etkili ve ön planda olacak bilinmezken tahöinler beklentinin ötesinde.

İstanbul, son yıllarda bir çok ülkedeki önemli moda noktaları gibi ön plana çıkmış durumda. Bu sebeple moda dünyası, dev markalar ve isim yapmış tasarımcılar İstanbul’daki organizasyonlara çok büyük önem vermekte. Nitekim bu ay düzenlenecek olan moda haftası da yoğun bir katılımcıya ev sahipliği yapacak.

4 GÜN SÜRECEK!
Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul, toplam 4 gün sürecek. 19 Mart tarihinde başlayacak olan etkinlik 22 Mart tarihinde sona erecek. Organizasyon için takvim de belli oldu. Bir çok organizasyon gibi Zorlu PSM’de gerçekleşecek olan organizasyon dünyaca ünlü mankenleri de ağırlayacak. İlk defile 19 Mart günü saat 12:00’de Emre Pakel’in tasarımları podyumda olacak.

İstanbul’daki organizasyonda Türk tasarımcı ve markaların ağırlıklı olacağını da belirtelim. Takvime baktığımızda diğer moda haftalarında sık rastladığımız Gucci, Tommy Hilfiger, Burberry gibi markaları göremiyoruz.