Edirne’nin Keşan ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında resim sergisi açıldı. Resim sergisinin tüm gelirleri lösemi hastası çocuklara gidecek. Hazırlanan resimleri, çocuk kursiyerlerin hazırladığı, sergi için uzun zamandır resim yaptıkları öğretmenleri tarafından iletildi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile Fey Sanat Akademi işbirliğinde düzenlenen lösemili çocuklar yararına düzenlenen resim sergisinin açılışı yapıldı. Sergiyi ziyarete gelenler arasında,  Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Kaymakam Nuri Özder, Meclis Başkanı Orkun Özkaya, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı ve diğer davetliler vardı. Açılış yapıldıktan sonra sergi gezildi ve yapılan resimler yorumlandı.

Çocuklar, yaptıkları resimlerden gelen gelirin lösemili çocukların yararına katkıda bulunmasından mutlu ve gururlu olduklarını söylediler. Bu tarz etkinliklere hep destek olmak istediklerini söyleyerek, eserleri hakkında katılımcılara bilgiler verdiler.

‘Devamı Gelecek’
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında bu yıl çocuk kursiyerlerin yaptığı resimlerin satışından elde edilen geliri lösemili çocuklar yararına bağışlamak için çalışmalar yaptıklarını söyleyen Fey Sanat Akademi’den Feyza Vatan Oktay, ” Bundan sonra her yıl bu tarz etkinlikleri yapmak istiyoruz. Bu bizim için ilkti. Çocuklardan çocuklara bir sevgi köprüsü oluşturduk. Bu bizi çok mutlu etti. Keşan halkı da bu proje için bizlere çok destek verdi. Hassas ve duyarlı davranışları ile desteklerini hissettirdiler.  Bu ilkti ama bu gibi projelerin devamı gelecek” dedi.