Lenova büyük bir merakla beklenen yeni telefonunu 23 Nisan’da dünya ile paylaşmaya hazırlanıyor. Piyasaya ilk olarak Çin’de verilecek olan cihaz hakkında şimdiden pek çok farklı haber piyasada bulunuyor. Pek çoğu gerçeği yansıtmasa da cihaz hakkında onaylanan yenilikler de bulunuyor. İşte Lenovo Z6 Pro hakkında onaylanmış olan detaylardan birkaçı.

Piyasaya sürülecek olan Lenovo Z6 Pro hakkında kesinleşen bilgiler Levona Başkan Yardımcısı tarafından onaylandı. Bu neden yüzünden telefonun çözünürlüğü 100 MP olan 4 arka kamerasının olacağı artık resmi bilgiler arasında yerini aldı. Ayrıca cihazın kullanılabilir olan ekranı da oldukça büyük bir yer kaplayacak. Son dönemlerde piyasaya sürülen cihazlarda sıklıkla görülen parmak izi teknolojisi Lenovo Z6 Pro ‘da yenilenen sistemi ile yerini alacak. 5G desteği ise cihazın en merak uyandıran özelliklerinden biri olarak kendini gösteriyor. Lenovo Z6 Pro işlemcisi ise firmanın Z5 Pro GT cihazları ile aynı. Kullanıcılar bu cihazda da Snapdragon 855 işlemcisini değerlendirebilecek.

KAMERASIYLA FARK YARATACAK!
Lenovo, şimdiye kadar üretilen cep telefonları arasında kendi bünyesinde en iyiyi sunarken, rakip markalar arasında da rekabeti üst noktaya taşıyacak. Huawei, kamera konusunda son yıllarda ödülleri rahat bir şekilde toplamasıyla dikkat çekiyor. Fakat Lenovo, kamera konusunda iddialı olduğunu Z6 Pro modeliyle gösteriyor. Huawei’nin kamera performansı sebebiyle aldığı ödüller bundan sonra kolay lokma şeklinde olmayabilir.