Sanayi ve teknoloji bakanı Mustafa varank’tan akıllı teknoljinin gelişimine katkıda bulunacak kobilere destek müjdesi verdi.

Bakan Varank her zaman sanayicinin yanında olmayı ilke edinen, şehir şehir dolaşıp sanayicinin ihtiyaçlarını dinleyen beklentilerini öğrenen bir bakanlık olduklarını her alanda sanayice destek olup yanlarında bulunmayı vazife edindiklerini dile getirdi.

Sayın cumhurbaşkanımızın sanayi sektörüne verdiği pek çok müjde ile pek çok sanayicinin önünün açıldığını dile getiren Varank, Cumhurbaşkanımızn içinde bulunduğumuz yılın ve önümüzdeki yıllarda işe yeni başlayacak olan tüm işçilerin devlete ödenen sigorta ve vergi giderlerinin devlet tarafından ödeneceğini bildirdi.Geçen yıl bu uygulamanın 9 ay sürdüğününü söyledi.

9,5 Milyon vatandaş geçtiğimiz yıl bu uyugulamadan destek aldığını bildiren Varank , sigorta primlerinde faydalanılan indirimin 5 puanı bulduğunu söyledi.

Mustafa Varank’tan Müjde Akıllı Teknolojiye Destek Geliyor

Yepyeni bir müjde vereceğini bildiren Varank;

2019 yılında bir çok programın karşılığı olacağını bildirdi.

Bir çok programa destek çağrısına çıkacağını bildiren “KOSGEB” en çok desteği KOBİ girişim desteğinden bekliyor. Programın adı ‘İmalat Sanayisinde dijitalleşme’ olacak ve bu program için ayrılan bütçe 350 milyon lira olacak. Devletin ilk defa kobilere destek olacağını ve bunun hem teknolojiyi geliştirmek isteyen kobilere hem de kullanmak isteyen kobilere çok fayda sağlayacığını söyledi.

Yerel seçimlerde Hatay’a çok güvendiklerini bildirip Hatay’dan güzel sonuçlar çıkacağını dile getirdi. Verim Almada en önemli şeyin merkezi hükümetlerle yerel yönetimlerin kol kola gitmesi sonucunda harika sonuçların ortaya çıkacağına dikkat çekti.

Açılışa, Hatay Valisi Rahmi Doğan, AK Parti, MHP ve CHP Hatay milletvekilleri katıldı.