Bu yıl üçüncü kez gerçekleşecek olan Karşıyaka Tiyatro Günleri, izleyicileriyle buluşmak için geri sayıma başladı. Türkiye’de gelişen tiyatro sanatı günümüzde her şehirde sergilenmeye başladı. Bundan 10-15 yıl öncesine gittiğimizde sadece İstanbul merkezli oyunların oynandığı görülürken şimdi ise bir çok şehirde tiyatro oyunları sergilenmekte. İzmir’de tiyatro olarak öne çıkan şehirlerden biri. Her yıl Tiyatro günleri kapsamında bir çok oyunun sahnelenmesine ev sahipliği yapan izmir, Karşıyaka ile başlayan tiyatro etkinlikleriyle daha fazla oyunun oynanmasına neden olmuş durumda.

İzmir’de bilindiği gibi yıllardır Tiyatro günleri düzenlenmekte. Bu etkinliğe ek olarak artık Karşıyaka Tiyatro Günleri’de var olacak. Daha önce iki kez düzenlenen tiyatro festivali bu yıl üçüncü kez düzenlenecek. Geleneksel bir hal alan Karşıyaka’da artık her yıl tiyatro festivali düzenlenecek.

20 Mart’ta Başlıyor!
İzmir’deki tiyatro severler 20 Mart itibarı ile tiyatro oyunlarıyla buluşacak. 7 Nisan 2019 tarihine kadar sürecek olan tiyatro oyunları bir çok ünlü isimle renklenecek. Don Kişot’um Ben, Maşa ile Koca Ayı, Sefiller, Leyla’nın Evi, Romantizma, Ölün Bizi Ayırana Dek gibi popüler oyunlar sahnelenecek.