Kış aylarının gözde moda fuarlarının tamamlanmasının ardından öne çıkan giysiler arasında ipek kumaşlar geliyor. Bir çok organizasyonda bir çok marka ipek kumaştan üretilen giysileri ön plana çıkarırken, 2019-2020 yıllarında ipek ağırlıklı modanın ön planda olacağının sinyallerini verdiler. Bu durum kısa süre içerisinde fark edilince moda fuarlarında yer almayan tekstil sektöründeki bir çok marka da ipek giysilere ağırlık verdi. Tasarımları takip edenler ise modaya ayak uydurmak için ipek kumaşa ilgi gösteriyor.

İPEK GİYSİ ALIŞVERİŞİNDE ARTIŞ!
Şu sıralarda AVM’lerde ön plana çıkmış olan ipek giysiler fazlaca tercih ediliyor. Hatta bir çok marka vitrininde ipek kombinler görmek mümkün. SPor sevenler için jean üzerine giydirilmiş ipek bluz ya da kumaş pantolon üzerine ipek bluz, yılın en modern kombinlerinden biri olmuş durumda. Tabi eğer ipek sevmiyorsanız bu durum değişkenlik gösterir fakat yeni tasarımlar adeta ipek giysilerin albenisini arttırmış durumda.

Daha modernize edilmiş ipek giysi çizgileri, önümüzdeki 2-3 yılı kapsayacak şekilde fazlaca tercih edilecek gibi görünüyor. Zira tercih etmeseniz bile bir çok alışveriş merkezinde ipek giysilerle karşılaşabilirsiniz. Bu sizi şaşırtmasın. Çünkü önümüzdeki 2 yılın koleksiyonlarında ipek giysinin yeri oldukça geniş durumda.

Ayrıca sadece kış ayları için değil, yaz koleksiyonlarında da ipek giysileri görmemiz mümkün. Çünkü ipek giysiler yaz aylarında kısa mini şortların üzerinde en şık duran tercihlerden biri. Eğer böyle bir kombin denemediyseniz bu yaz modaya ayak uydurmak için tercih edebilirsiniz. Bakarsınız değişilmez kombininiz olur ne dersiniz?