Huawei’nin P20 serisinden sonra çıkarmaya hazırlandığı P30 serisi için zaman daralıyor. Firma her gün yeni bir done verirken, telefon için merak edilenler ise daha da artmaya başladı. Samsung’un tahtını ciddi şekilde sallandırmaya başlayan Huawei, mobil sektörde yoğun talep görmeye devam ediyor.

Son iki yılı saymazsak Türkiye’de iphone cihazlar dışında ön planda olan bariz üstünlükle Samsung telefonlar olurken Huawei ise daha az talep görüyordu. Fakat P serisinin modelleriyle birlikte bir anda kalitesini herkese kanıtlamayı başaran marka şimdilerde rakiplerin önüne geçiyor.

Huawei P30 ise markanın son cihazı. P20’deki gibi lite ve pro versiyonlarla gelmesi beklenen telefonun Mart ayı sonunda tanıtılacağı kesinleşti. Arkasında 3 kamera ve flaş ışığı bulunan telefon kamera anlamında rakiplerine yine fark atacak. Marka genellikle her yıl en iyi kameraya sahip telefon ödülünü almasıyla daha da ün yapmıştı. 2019’da da benzer ödüller alması muhtemel.

Huawei P30 Pro modelinde henüz tanıtım olmasa da öne çıkan özellik super zoom özelliği. Telefon periscope tarzı bir sistem sayesinde çok iyi bir yakınlaştırma sağlayacak. Bu yakınlaştırmada görüntü kalitesi olarak fark en minimum seviyede olacak. Ayrıca karanlık ortamda bile çok iyi görüntüler elde edilebilecek.