Huawei Nova 4 ismiyle Çin pazarında yer alacak olan Huawei’nin yeni modeli, diğer tüm dünya ülkelerinde ise P serisinin en yenisi olarak pazarda yer alacak. Huawei P30 olarak teknoloji marketlerde satışa çıkacak olan Huawei Nova 4’ün özellikleri bir süredir merak ediliyordu. Sızan bilgiler her ne kadar bir çok kişiyi aydınlatsa da resmiyete kavuşmamış olması cihaza olan merakı sürdürmüştü. Şimdi ise resmi olarak özellikler açıklandı.

Kamera Çözünürlüğü Mest Edecek!
Huawei’nin diğer markalara kıyasla kamera anlamında her daim bir adım olduğu artık tüm çevreler tarafından kabul ediliyor. Son 10 yılda kamera anlamında çok sayıda ödül alan marka, Huawei Nova 4 yani P30 modeliyle de kamera için ödül almaya aday olacak gibi görünüyor.

24 Megapiksel kamerayla gelecek olan telefon, bu çözünürlüğü sunan en iyi telefon olabilir. Ana kameraya ek olarak 2 ve 8 MP çözünürlükte iki kamera daha mevcut. Bu da çekimlerde farklılık yaratabilecek. 3340 mAH pili bulunan telefon 128 Gb belleğe sahip. RAM kapasitesi ise 4 ve 6 olarak iki farklı seçenekle satılacak.