Akıllı telefonlar için teknoloji daha ne kadar ileri gidebilir ki dediğiniz anda üretici firmalar daha detaycı düşünerek hassas noktalardaki olumsuzlukları ortadan kaldırmaya çalışıyor. Bir çok kişi yıllardır kamera çekimlerinin ışığın var olduğu ortamda iyi şekilde sunarken, ışığın az olduğu ortamda ise kötü sonuçlar ortaya çıkıyordu. Huawei, bu durumu tersine çevirmek için harekete geçti.

Huawei P30 Pro’da Denendi!
Huawei, bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde P30 Pro modelini tanıttı. Bu model Huawei’nin en başarılı ve tüm zamanların en iyi telefonu olarak tanıtıldı. Tabi bunun için en iyi teknolojiyi barındırması da önemli. Kamera başarı oranı en iyi markalardan biri olması ise Huawei’nin kamera açısından tüm kesimler tarafından fazlasıyla güvenilir bir marka olarak biliniyor. Fakat karanlık ortamlarda Huawei’de olsa çok iyi sonuçlar üretmiyordu.

Bu konuya eğilim gösteren Huawei mühendisleri, karanlıkta da iyi bir performans sunmayı hedef alan iyileştirmeler yaptı. Yapılan testler ve sonuçlarına bakılırsa ışığın az olduğu ortamda Huawei P30 Pro, şimdiye kadarki telefonlar arasında en iyi verimi sağlıyor. Eğer düşük ışıkta iyi performans istiyorsanız Huawei’nin yeni cihazını denemelisiniz.

Bu iyileştirme yakın zamanda telefonlarda en çok aranan özelliklerden biir haline gelebilir. Nitekim Apple, Samsung gibi dev markaların kendini bu konuda iyileştirmesi beklenecek.