Dünyanın önde gelen markalarından biri olan Gucci, bir ay öncesinde tüketici ile buluşturduğu sneaker ayakkabı ile kafalarda soru işareti bırakmıştı. Eleştirilere maruz kalan Gucci markası eleştirilere kulak asmamış olacak ki, bir başka üretimi olan kirli ayakkabılara zincir takarak tüketici ile buluşturacak.

KİRLİ TASARIM İLE SUNDU!
Geçen ay 4 bin 200 TL değerinde piyasaya sürülen sneaker ayakkabı birçok kesim tarafından ağır eleştirilere maruz kalmıştı. Bunun üstüne Gucci’nin bu eleştirileri ciddiye alarak kirli ayakkabılar sevdasından vazgeçmesi beklenirken, Gucci yine kirli ayakkabılar üzerine yeni bir ayakkabı modelini de piyasaya sürecek. Bu ürünün değeri ise, 8 Bin 600 TL civarında olacağı bildirildi.

Söz konusu bu spor ayakkabılarının fiyatları çok pahalı olmasına rağmen, görünüm açısından da sınıfta kaldığını söylemek mümkün. Zira bu ayakkabılar çöpten yeni çıkarılmış ayakkabıları andırıyor ve tasarım açısından oldukça kötü olduğunu söylemek mümkün. Yeni modelinde ise aksesuar olarak gerdanlık türünde bir zincir kullanan Gucci’nin bu ayakkabıları büyük bir kesim tarafından tüketici ile dalga geçme amaçlı ürettiği yönünde.