Koleksiyonları ile dünya çapında takip edilen en lüks markalardan biri olan Gucci yeni kampanyası için farklı bir kutlamaya imza attı. Ünlü markanın bu koleksiyonu için farklı düşünceleri ve görünüşleri olan insanları bir araya toplaması dikkat çekti. Markanın bu sayede eşit ve her inanca saygılı olmak gibi bir düşünceyi vurgulamaya çalıştığı biliniyor.

Gucci Pre-Fall!
Gucci Pre-Fall kampanyasının çekimleri Sicilya’da gerçekleştirildi. Selinunte Arkeoloji Parkı’nda yapılan ekimlerde sadece genç modellerin olmaması da çekimler ile verilmek istenen mesajlar arasında. Kampanya fotoğraflarının antik bir Yunan kentinde çekilmesi tanıtılan parçalarda da kendini gösterdi. Özellikle modellerin saçlarında yer alan aksesuarlarda eski Yunan esintilerini görmek mümkün. Eşit ve özgür bir dünya görüşünü benimsemiş olan Gucci yeni sezon kampanyasında âşıklar kadar yalnızlar da kendini gösteriyor. Fotoğrafların ana temasını hayata geçiren isim ise Glen Luchford. Fotoğrafçısından bu kampanyasında da vazgeçmeyen Gucci, din, ırk ya da dil fark etmeksizin herkesin eşit olduğunun altını bir kez daha çiziyor.

Gucci, bu yıl geçtiğimiz yıllara göre daha fazla konuşuluyor. Sosyal medyada da daha fazla etkileşim alan Gucci, bu yıl en çok yaptığı açıklama ve özürlerle dikkat çekiyor. Bundan 2-3 ay öncesinde üretmiş olduğu kazağın ırkçı bulunmasıyla gündemde epey yer alan Gucci, moda organizasyonlarındaki yeni koleksiyonlarıyla da ayrıca beğeni toplamıştı.