Yaklaşık 6 aydır devam eden sonbahar-kış koleksiyonları yerini ilkbahar-yaz koleksiyonlarına bırakıyor. Newyork, Paris, Londra gibi dev organizasyonların son bulması ile birlikte mevsimsel değişimin de etkisiyle sıcak havalara uygun kıyafetler bu günlerde tanıtımlarıyla karşımıza çıkacak. Kış aylarındaki defileler hiç olmadığı kadar yüksek ilgi gördü. Bu ilginin yanı sıra sansasyonel koleksiyonların da olduğunu belirtelim. Hatta bazı sansasyonel ürünler markaları zor durumda bırakmıştı.

GÖZLER YAZ KOLEKSİYONLARINDA!
Türiye ve Avrupa’da yazı karşılamak üzere çok sayıda insan gözlerini sıcak havalara uygun kıyafetlerin tanıtılmasına çevirmiş durumda. Markalar kış koleksiyonlarını tanıttıktan sonra yaz ve ilkbahar koleksiyonlarını tanıtmak üzere yoğun bir çalışmaya girmişti. Meyvelerini Nisan ayı itibarı ile toplamak isteyen markalar bu ay ile birlikte defile organizasyonlarına başlayacak. Sosyal medya ise markaların en etkili alanı olacak.

İlkbahar-Yaz koleksiyonlarının tanıtımında dev moda haftalarının önemi oldukça yüksek. Artık sosyal medya üzerinden de canlı olarak aktarılması, ürünlerin tek tek listelenmesi, etkiyi daha da arttırıyor. 2019’a bir çok markanın daha iyi hazırlandığını düşünürsek bu yıl defilelerde tanıtılan bir çok yeni ürün önümüzdeki bir kaç yılın modasını içerebilir.