Dev şirketler teknolojiyi arşa çıkarmış durumda. Günümüzde akıllı telefonların yapacağı şeylerin bir sınırı olacağını düşündüğümüzde teknoloji markaları bizi her defasında yanıltıyor ve hiç beklemediğimiz fonksiyonları hayata geçiriyor. Önümüzdeki yıllarda bir çok alanda karşımıza çıkacak olan yapay zeka, şimdilerde akıllı telefonlarda yerini almaya başladı. Sunduğu özellikler ise hiç de yabana atılacak türden değil.

REZERVASYON YAPABİLİYOR!
Google’ın Duplex ismini verdiği uygulama sayesinde sizin yerinize görüşmeler yapabilen bir yapay zeka bulunuyor. Daha da iyisi sizin yerinize rezervasyon yapabiliyor. Hem de telefon ile görüşerek. Bunu nasıl yapabilir ki dediğinizi duyar gibiyiz. Fakat google yapay zekayı nasıl kullandığını gösteren bir video yayımladı. Bu video sizin de ilginizi çekecek.

Özelliğin hem android hem de iphone cihazlarda kullanılacak olması ise fazlasıyla sevindirdi. Google Duplex’in tanıtımı daha önce yapılmıştı fakat iPhone’da yer almamıştı. Şimdi ise bu özelliğin iPhone telefonlara entegre edildiği açıklandı. Bu sayede iphone telefon sahipleri telefonlarına yapay zeka uygulamasını entegre edebilecek.

Eğer siz de telefon görüşmelerinizin bir kısmını Google’a yaptırmak istiyorsanız ve bazı rezervasyonlar için zaman ayırmak istemiyorsanız Google’a bunu bildirmeniz yeterli. Sizin yerinize tüm işlerinizi halledebilir ve görüşmelerinizi yapabilir.