Bundan 10 yıl kadar önce hayatımıza giren selfie çılgınlığı, mobil teknolojinin gelişimine tartışmasız yön veren önemli bir etken. Selfie akımı sayesinde mobil cihaz üreticileri kameralarını en iyi şekilde üretmek için tasarlarken, ek olarak çekimi kolaylaştıran özellikleri de entegre etmeyi unutmadılar. Zaman sayacı, selfie çubuğu gibi özellikler sayesinde selfie için konfor maksimum seviyeye çıkmıştı. Şimdi ise Google’ın akıllı telefonu Pixel ile selfie çekmek daha farklı bir seviyeye ulaşıyor.

GÜLÜMSEDİĞİNİZ AN ÇEKİM YAPIYOR!
Öyle bir telefon düşünün ki kamerasına gülümsemeniz, çekim yapması için yeterli. Eğer gülümsemezseniz selfie çekmesini unutun. Bu durumda manual çekim yapmanız gerekecek. Google Pixel 3 ile gelen bu özellik, selfie akımının farklı bir seviyeye ulaştığının en belirgin göstergesi. Rakip markalar henüz bu seviyeye ulaşabilmiş değil. Genellikle el kaldırılması halinde selfie çekilmesi özelliği fazlaca kullanılıyor. Fakat gülümsemeniz halinde çekim yapılması, ilerleyen zamanda daha sık kullanılabilecek bir özellik olacak.

Google’ın Pixel modeli Türkiye’de çok yaygın bir şekilde kullanılmasa da akıllı telefon pazarında yavaş yavaş yer edinmeye başlamış durumda. Çok büyük bir kitleye henüz hitap edemeyen Google Pixel telefonların arkasında Google gibi bir dev olması ise, zaman içerisinde beklenen satışların olacağına yönelik düşünceleri doğrular nitelikte.

Google’ın Pixel 3 modeli yapay zekaya sahip olarak geliyor. Bu özelliğin zaman içerisinde daha iyi şekilde geliştirilmesi ise, ilerleyen yıllarda tam istediğimiz anda fotoğrafı çekebilme özelliğinin telefona entegre edilmesini sağlayacak.