Kanser geçmişten bu zamana en korkulan hastalıkların başında yer alıyor. Tıpta yaşanan gelişmeler sonrasında hastalığın tedavisi için yeni radyoaktif cihazların kullanılmaya başladığı biliniyor. Bunun yanı sıra hastalar açısından gen tedavisi ek bir umut doğuracağa benziyor.

Kanser Tedavisinde Yeni Dönem!
Uzman doktorlar kanser için gen tedavisi yönteminin zaman içerisinde geliştirileceğine inanıyor. Yine doktorların yaptıkları açıklamalar yeni tedavi şeklinin anlaşılmasında etkili oluyor. Kanser denince akla gelen ilk tedavi şekli olan kemoterapi, hastaların oldukça yoğun düşmelerine neden oluyor. Çünkü kemoterapi tüm vücuda etki eden de saldırgan olan ilaç bütününden oluşuyor. Ancak gen tedavisinin sadece kanserli hücreler üzerinde etkin olacağının altı çiziliyor. Bu sayede kanser hastalarının tedavi süreçlerinin daha az acılı olması sağlanıyor. Üstelik kanserde gen tedavisi son yıllarda üzerine en çok çalışılan tedavilerden. Bu sayede ağır kanserlerde de ilk aşamada olan kanserlerde de kemoterapi yerine gen tedavisi uygulanması bekleniyor. Gen tedavisindeki kullanım artışı ile kemoterapi kullanım oranlarını düşürüyor.

Dünya’nın bir çok ülkesinde her gün kanser için yeni araştırmalar ve deneyler yapılıyor olmasına rağmen hala kesin çözüm bulunabilmiş değil. İlaç üretici firmaların kansere yönelik çıkarmış oldukları ilaçlar ise kullanılmaya devam ediyor olsa da hiç biri kesin sonuç sağlayabilmiş değil.