Fransa’da yapılacak 41. Clermont Ferrand Kısa Film Festivali için Ege Üniversitesi  İletişim Fakültesi öğrencilerinin çektiği 4 film seçildi.

Daha önce de adından söz ettiren Ege Üniversitesi öğrencileri ulusalın dışına çıkıp uluslararası film sektöründe de adından söz ettirmeye devam ediyor. Başarılı öğrenciler bu dört film ile farklı film festivallerinde ödül almayı başarmışlar, 41. Clermont-Ferrand  film festivaline seçilmeleri ile bu başarılarını uluslararası düzeye taşımışlardır.

Filmler uzman eşliğininde Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi  Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Sinema Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Lale Kabadayı’nın  gözetimi ve danışmanlığında izleyiciler için hazır hale getirildi.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Takımcı,” İletişim Fakültesi öğrencilerinin disiplin ve özveri gerektiren bu proje için ve başarılı bir iş çıkarttıkları için mutlu olduklarını ve gurur duyduklarını söyleyerek bu gibi projelere desteklerinin hep süreceğini Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinin adını bundan sonra daha çok uluslararası projelerde duyuracaklarını belirtti”

Festivale seçilen filmlerin isimleri  Ecem Akçalı’nın yaptığı ‘Homur Homur’,  Zelal Koyuncu’nun yazıp yönettiği ‘Lal’, Erkan Bahadır’ın yönetmenliğini yaptığı ‘Kim’ ve Bilge Şahin’in yaptığı ‘Yaşama(ya) Direnen Köy’ olarak sunuldu.

Clermont-Ferrand Kısa Film Festivali, dünyanın en önde gelen film festivali olarak biliniyor. Film yapım aşamasında emeği geçen programcıları, festival yöneticilerini ve yönetmenleri bir araya getiren Clermont-Ferrand Kısa Film Festivali bu özelliği ile adından söz ettiren önemli bir film festivali olma özelliğini koruyor.