İtalya’nın başarılı markası Fendi, yaptığı açıklamayla, bu yıl içerisinde hayatını kaybeden dünyanın en iyi moda tasarımcılarından biri olarak isim yapmış Karl Lagerfeld’in anısına özel bir defile düzenleyeceğini açıkladı. 85. Yaşında geçirmiş olduğu bir rahatsızlık sebebiyle hayata veda etmek zorunda kalan Karl Lagerfeld, kansere yenik düşerek moda dünyasını yasa boğmuştu. Üzüntüsü sadece iş yaptığı firma tarafından değil tüm dünya tarafından hissedildi.

Roma’da Düzenlenecek!
Fendi’nin bu özel defile hakkında yapmış olduğu açıklamayla ilgili çok fazla detay vermediği görülüyor. Buna rağmen bazı detaylar ortaya çıkmış durumda. Özel anı defilesi Roma’da düzenlenecek. Fendi’nin bu defileyi düzenlemesinin ardında yatan en büyük neden, ünlü moda tasarımcısının yarım asır kadar Fendi’ye hizmet etmiş olması. Markanın büyümesinde ve gelişmesinde büyük rol alan Karl Lagerfeld, Fendi ve moda camiası tarafından yaşatılmaya devam edilecek gibi görünüyor.

Düzenlenecek defileyle ilgili küçük bir tüyo da verildi. Karl Lagerfeld’in şimdiye kadar sunmuş olduğu tasarımların hatırlanacağı defilede, onun yaratmış olduğu tasarımların yeniden podyumda tekrarlanacağı bildirildi. Bu sayede Lagerfeld’in özel defilesi tam anlamıyla hafızalara kazınacak.

Defilenin tarihi hakkında henüz bir açıklama bulunmuyor. Fakat şimdiden bir çok ünlü isim ve moda dünyasının önde gelen isimleri defile için yer ayırtmak istiyor. Katılımın yoğun olmasına kesin gözle bakılırken, son yılların en yoğun kalabalığa sahne olan defilesi olmaması için hiç bir sebep bulunmuyor. Fendi’nin böyle bir organizasyona imza atması ise bir çok çevre tarafından takdir topladı.