Moda sektörğnde Türkiye’nin yükselişi devam ederken son yıllarda bir çok dünya yıldızı ünlü isim Türk moda tasarımcıları tarafından giydiriliyor. Türkiye’de bundan 10-15 yıl kadar önce hiç bir moda tasarımcısının yurt dışında ciddi bir etkinliği söz konusu değilken, günümüzde ise bir çok yurt dışındaki moda haftasında Türk moda tasarımcıları yer alıyor. Daha da dikkat çekici olanı ise Türk moda tasarımcılarına ve moda evlerine bakış açısı daha pozitif.

Türkiye’den Giyiniyorlar!
Bugün Avrupa ve diğer kıtalardaki en prestijli moda haftalarını saydığımızda Parşs, Newyork, Londra veya diğerleri. Hepsi Türk moda tasarımcıları, mankenleri ve Türk markalarını ağırlıyor. Türk moda tasarımcılarının görüşlerini ve bakış açısını fazlaca beğenen bir çok yıldız isim Türkiye’den giyinmeyi tercih ediyor. Bunun iki farklı sebebi var.

Türk modacılar ünlü isimler için daha cazip seçenekler sunuyor. Daha geniş ürün yelpazesi ve fiyat bakımından uygunluk, ünlü isimler de olsa dikkat edilen konular oluyor. Tüm bu ilginin artışı Türkiye’yi moda ve tekstil konusunda dünyanın en iyi beşi arasına sokmuş durumda. Şuan hazır giyim üzerine dünyanın en başarılı tedarikçi ülkelerinden biri olan Türkiye bu listenin beşinci sırasında yer alıyor.