Dünya’nın çok sayıda ülkesi olsa da alışveriş için bazı ülkeler ve bazı şehirler alışveriş için ünlü isimlerin ve zengin kişilerin tercih yeri oluyor. Şimdiye kadar yıllarda Avrupa bu konuda en gözde ülkeleri bünyesinde barındırdı. İtalya, moda dünyasının merkez noktalarından biriydi. Nitekim günümüzde hala o noktalardan biri. Fransa’nın Paris kenti, İngiltere’nin Londra kenti gibi şehirler hala moda fuarlarıyla ünlü noktalar.

Tabi merkez noktalar sadece Avrupa değil. New York ve Sydney yine farklı kıtada olup dünyanın en popüler alışveriş noktaları. Fakat son yıllarda alışveriş için bu noktaların daha fazla önünde yer alan bir nokta var.

DUBAİ’YE AKIN EDİYORLAR!
Zenginliğin adeta şehir bulmuş hali olan Dubai, lüks düşkünlüğü olan bir çok ismin yeni uğrak noktası. Dev markalar ise orada şu sıralar birbirinden yeni mağazalar açıyor. Ve tabi lüks şehir için olabilecek en uygun şekilde. Hal böyle olunca ünlü isimler alışveriş için Dubai’ye akın etmeye başladı. Tatil ya da iş değil, sadece alışveriş yapmak için gidenlerin sayısı bile hiç azımsanmayacak kadar fazla.

Dubai’nin bu denli alışveriş merkezi olmasının sebebi tamamen mağazaların Dubai’ye odaklanmış olması. Bir çok ülke ve şehirden daha yüksek kazanç elde edebilecekleri bir bölge olduğunu farkeden üretici markalar, daha yüksek kazanç için ürünlerini sunabileceği mağazalar açmış durumda. Açılan bu mağazaların gösterişleri de oldukça fazla. Haliyle New York ya da İtalya’nın en popüler mağazaları bile oradaki gösterişli mağazalarla yarışabilir durumda değil.