Hayatımızın neredeyse her alanında karşılaştığımız reklamlar için gelecekte bizi farklı yenilikler bekliyor. Dizi izlerken en sevmediğiniz şey en heyecanlı yerde araya reklam girmesi desek buna kimsenin itirazı olmayacaktır. Önümüzdeki dönemde ise reklama getirilecek olan yeni bir boyut, reklam konusunda TV ekranlarına çağ atlatacak. Tabi eğer smart TV sahibiyseniz. Bu özellik eminiz ki bir çok kişiyi rahatsız edecektir fakat bazı kişilerin de beğenisini alabilir. Neden mi? İşte sebebi.

Ekranda Gördüğünüzü Satın Alabileceksiniz!
Dizi izlerken bazen oyuncunun üzerindeki bir aksesuarı ya da giysiyi merak ettiğiniz olmuştur. Acaba nereden alındı, markası ne gibi sorular arasında boğulup o ürünü bulamayabilirsiniz. Nitekim bulmak da hiç kolay değil. Adeta çölde karpuz aramak gibi bir şey olsa gerek. Fakat dizilerde e-ticaret özelliğinin getirilmesi bu konuda bazı imkanlar sağlayacak. E-ticaret özellikli diziler olarak yayınlanacak bazı projelerde ekranda görmüş olduğunuz herhangi bir eşya, aksesuar veya kıyafet için satın al butonu yer alacak. İsteyenler satı nal butonunu kullanarak akıllı TV üzerinden ürünü satın alabilecek.

Bu uygulama Hepsiburada vasıtasıyla gerçekleşecek ve satın alınacak ürün için hepsiburada platformuna yönlendirilecek. Şimdilik sadece 4N1K dizisinde göreceğimiz bu özellik ilerleyen yıllarda eksiksiz bir çok dizi projesinde yer alabilir.