Herhangi bir ürün alırken bazı zaman bir kaç ürün arasında kaldığınız olmuştur. Ayakkabı satın alırken de sık şekilde bir kaç model arasında kalınabilir. Fendi, bu tür durumlar karşısında öyle bir opsiyon sundu ki rakiplerinin belki de hiç bir zaman yanına bile yaklaşamayacağı türden. Çünkü sunmuş olduğu farklılık, tek satın almayla birlikte birden fazla ayakkabıya sahip olmayı etkin kılıyor. Nasıl mı?

KENDİ ZEVKİNİ YARATMA İMKANI!
Fendi, özel sipariş olarak Colibrì model ayakkabılarını görücüye çıkardı. Fakat özel sipariş olmasının altında önemli bir neden yatıyor. Ayakkabıyı satın alacak olanlar kendi tasarımlarını yaratma imkanına sahip. Yedi birbirinden farklı kombinasyonun uygulanacağı ayakkabı parçaları ile, kendi kıyafetinize uygun kombini yapabiliyorsunuz. Topuk ve ön kısımdaki tasarımı tamamen değiştirebilme özelliğine sahip Colibrì model Fendi ayakkabılar, Fendi’nin Made-to-Order hizmeti olarak sunuluyor.

Aslında akla gelmeyecek ve zor bir uygulama değil fakat şimdiye kadar tarihte hiç bir marka böyle bir seçenek sunmamıştı. Fendi’nin böyle bir adım atması ise diğer markaları benzer uygulamalarla harekete geçirecek mi merak ediliyor. Eğer bildiğimiz markalar harekete geçmiyor olsa bile Çin pazarından benzer uygulamaların gelmeme ihtimali neredeyse yok denecek kadar az.

Fendi’nin Colibrì akımına ilgi ise oldukça fazla. Moda dünyasında bir çok marka Colibri ayakkabıların satışlarını dikkatle izliyor olacak. Ayrıca Fendi, bu konsepti ünlü isimlerle anlaşarak reklama da dökmüş durumda. Japonya, Amerika, Fransa gibi farklı ülkelerden ünlü isimlerle anlaşarak reklam çekimleri yaptığı görüldü.