Sık yapılan internet alışverişleri insanların ortaya çıkan sorunlara karşı daha fazla bilinç sahibi olmasını sağladı. İnternet kullanımında ki artışla doğru orantılı olarak internet üzerinde ki alışveriş siteleri de, alışveriş yapan tüketici sayısı da bir hayli arttı. Buna bağlı olarak da tüketiciler daha bilinçli oldular.

Online alışveriş yapan sayısı her geçen gün artmakta ve bu alışverişi gerçekleştiren insanların daha da bilinçli bireyler haline geldiği bilinen bir gerçek. Bu yüzden de internet üzerinden hizmet veren firmalar, her geçen gün daha da bilinçlenen tüketicilerden dolayı yeniliklere ayak uydurmak ve değişimi kabul etmek zorunda kalıyor.

ALIŞVERİŞ DEVİ CEO’SUNDAN AÇIKLAMA!
Gittigidiyor Genel Müdürünün yaptığı açıklamalara göre de, dijitalleşmenin her sektörü etkilediği ve internet üzerinde ki alışverişlerde de dijitalleşmenin önemli bir rolü olduğu vurgulandı. Gelecek için büyük bir potansiyel olarak gördüğünü belirten Gittigidiyor Genel Müdürü Kantarcı, perakendicilerin ve KOBİ’lerin de e-ticarete atılmaları ile birlikte piyasanın çok daha fazla büyüyeyeceğini açıkladı. Türkiye’de ki internet kullanan insan sayısının 59 Milyondan daha fazla olduğunu dile getiren Kantarcı, artık internetin büyük bir Pazar olduğunu ve bu pazarda herkesin yer alması gerektiğini söyledi.