Her sene dünyadan pek çok insanı kendine çeken Coachella müzik festivali bu sene de kendinden bekleneni başardı. Üstelik festival bu sene pek çok yeniliği de beraberinde getiriyor. Ülkemizden de katılımcı oranı yüksek olan festival, katılımcı olamayanların da yanında. Youtube canlı yayınları ile canlı bir şekilde ekranlara gelen festival, ilk haftasında milyonlar tarafından seyredildi.

Youtube Canlı Yayınlayacak!
Coachella festivali geleneksel olarak iki hafta boyunca devam ediyor. Bu sene ilk haftasını geride bırakan festival, Youtube yayınlarında büyük bir izleyici kitlesine ulaşmayı başardı. Ayrıca yapılan istatistiklere göre festivalin izlenme oranları geçen seneye göre %90 üzerinde artmış durumda. Yayınları Youtube ile paylaşan firmanın açıklamaları ikinci haftanın izlenme oranlarından da oldukça umutlu. Coachella canlı yayınları neticesinde festivale katılan 70 sanatçı naklen ve HD olarak seyredilebiliyor. Youtube yayınlarında seyirciler için ekstra röportajlar yapılması da birer sürpriz niteliği taşıyor. Böylece izleyiciler sahne öncesinde sanatçıların nasıl hazırlandıklarını da görerek konsere nasıl başlandığını öğrenebiliyor.

Moda Defilesinden Farksız!
Coachella, bir müzik festivali olsa da son yıllarda moda tasarımcılarının ve moda dünyasının gözünün olduğu bir festival. Nedeni ise bir çok ünlü ve sosyete ismin Coachella festivalinde yer alması. Tabi orada yer alan ünlü isimlerin giysileri modayı da etkiliyor. Kim ne giydi, nasıldı gibi gibi çok sayıda yorum yapılırken, Coachella müzik festivaline katılım gösterecek çok sayıda ünlü de organizasyona katılırken giyeceği kıyafetleri özenle seçiyor.