Netflix’in dizi yelpazesi genişliyor. Genellikle yabancı dizileri izlediğimiz ve onlarla ön plana çıkan Netflix, bu yıl ise Türkiye’nin dikkat çeken yapımlarından bazılarını bünyesine katarak yoluna devam ediyor. Son üç yıldır Türkiye’de ciddi oranda kullanıcısı oluşan Netflix, geldiği son nokta itibarı ile TV kanalları ve sinema için büyük bir tehdit oluşturuyor. Eski dizi ve filmlerin yanı sıra artık vizyondaki filmleri de bünyesine katması en dikkat çekici taraflarından biri.

BÖRÜ NETFLİX PLATFORMUNDA!
Börü dizisi, Star Tv ekranlarının yeni ve popüler dizilerinden biri. Kısa sezon yapan ve her bir bölümü 60 dakika olan dizi Star Tv ile yollarını ayırmış ve ardından Blu TV ekranlarında yer almıştı. Fakat Blu Tv ile olan anlaşma çok uzun sürmedi. Netflix’in teklifine olumlu yanıt veren yapımcılar, Blu TV ile de anlaşarak diziyi kendi platformlarına taşıdı.

Netflix bu hamleyle birlikte Türk dizilerini de izleyicisiyle buluşturmaya devam ediyor. Netflix’te önemli yerli diziler izlemek mümkün. Yabancı dizi dağarcığı ise oldukça geniş. Börü’nün Netflix’e geçişi yeni kullanıcılar da kazandıracak gibi.