2009 Yılı yapımı olan Avatar seriye dönüşüyor. 2009 yılında vizyonda yer aldıktan sonra yoğun bir izleyici kitlesine ulaşan Avatar’ın bitiş sahnesi acaba filmin ikincisi gelirmi sorularını akıllara getirmiş fakat üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen bu yönde bir girişim olmamıştı. Girişim olmamasına rağmen düşüncenin var olması, nihayet yönetmen ve oyuncu kadrosunu harekete geçirmiş olmalı ki Avatar’ın devam filmi için tarih belirlendi.

2020 Yılında Gösterime Girecek!
Fantastik ve bilim kurgunun birleştiği, film dünyasında etki yaratan filmlerden biri olan Avatar, vizyonda en çok izlenen film olarak akıllarda yer etmişti. Filmin yönetmeni James Cameron, yaptığı açıklamada Avatar 2’nin 2020 yılında geleceğini bildirdi. 3 Boyutlu özelliği ile de dikkat çeken film aynı şekilde yine 3 boyutlu olarak gelecek.

10 Yıl olmasına rağmen hala akıllarda kalan film, fantastik ve bilim kurgu adına gelecekte kült filmler arasına girmesine kesin gözle bakılıyor. Filmin yönetmeninin açıklaması farklı bir düşünceyi de ortaya çıkardı. O da 2’den sonra 3 ve 4’ün de gelebileceğine yönelik. Kısacası 2020’den sonra Avatar yeniden doğacak. Aynı etkiyi yaratır mı bilinmez fakat Avatar izleyen herkes Avatar 2’yi de izlemek isteyecektir.