Teknolojinin ötesinde yenilikler sağlayan ve vizyonu ufkun ötesinde çalışanlarıyla bizi yine şaşırtmayı başaran Apple, bir önceki gün önemli bir tanıtıma imza attı ve kendine ait özel bir kartı duyurdu. Bu kartın adı Apple Card. Ne işe mi yarıyor? Apple pay ile ödemenin yapıldığı her yerde alışveriş yapmanızı sağlıyor. Hem de her alışveriş için indirim sağlayan fırsatıyla.

SADE TASARIMA SAHİP!
Apple tarafından üretilen kart bir ödeme aracı olarak kullanılacak. İçine yerleştirilen çip sayesinde kimlik tanımı yapılabilen kartı diğer ödeme kartlarından ayıran en önemli detay ise üzerinde hiç bir şekilde numaralandırmanın yer almaması. Bu harika bir detay. Çünkü kartı kopyalamak isteyen korsan hırsızlara karşı güvenlik duvarı oluşturuyor. Günümüzde bir çok kart sahibi güvenliği sağlamakta oldukça endişeli. Kart numarasını başkasına kaptırmak oldukça kolay. Fakat Apple card ile bu çok mümkün değil. Çünkü ortada bir kart numarası yok.

Kartın üzerinde sadece logo, isim ve çip bulunuyor. Beyaz bir arkaplana sahip kart, çok fazla elegant bir hava yaratıyor. Türkiye’de ve dünyada Apple kullanıcıları tarafından tercih edilmesi beklenen kart için başvurular internet üzerinden ve uygulama vasıtasıyla yapılabiliyor.