Tanıtıldığı ilk anda büyük ilgi uyandıran, farklı bir karaktere sahip olan Airpods, çıktığı ilk günden itibaren ciddi bir satış oranı yakaladı. Beraberinde çok sayıda taklitleri çıkmasına rağmen hiç biri orjinal Apple Airpods’un yerini tutmadı. Mazisi çok eski olmamasına karşın piyasada kendine çok iyi yer bulan Airpods, tüm zamanlar için en iyi satış performansını sundu.

APPLE’DAN SAMSUNG’A BÜYÜK FARK!
Kablosuz kulaklıklar teknoloji sektöründe oldukça popüler bir ürün. Bir çok kişi görüşmelerini kablosuz kulaklıkla yapmayı tercih ediyor. Ve tabi müzik dinleme gibi bir etkinliğin de kablosuz kulaklıkla gerçekleşmesi bir çok kişinin öncelikli tercihi durumunda. Counterpoint isimli teknoloji şirketi tarafından yapılan bir araştırma ise satış üzerine nasıl bir performans yaşandığını bizlere açıklıyor. Buna göre Apple’ın Airpods ürünü rakiplere göre belirgin farkla önde.

Listede hiç duymadığımız ve görmediğimiz markaları görmek de mümkün. 2018 Yılında en çok satışı olan kablosuz kulaklık Airpods olurken ikinci sırada Jabra Elite Active 65t modeli var. Samsung ise üçüncü sırada. Gear Icon X modeliyle Airpods’un yarısı kadar bile satış gerçekleştiremedi.

2019 Yılının ilk 3 ayındaki performans hakkında firma herhangi bir rapor sunmazken, aynı oranda ve listelemede satışların olduğu düşünülüyor. Eylül ayında ise Apple’dan Airpods ürününe yeni bir tasarım gelir mi merak ediliyor.