Sanat alanında bağımsız olarak çalışan ve bu işte henüz tecrübesi olmayanlar için Mamut Art Project kapsamında; onlarca sanatçının eserleri görücüye çıktı. Mamut Art Project kapsamında düzenlenen 7.ci edisyonda 50 sanatçının eserleri yer alıyor ve bu eserlerin sayısı ise 600’den fazla. Bu sanat şölenini kaçırmak isteyenler Maçka Küçükçiftlik Park’ta yer alan mekanı ziyaret edebilirler.

Sponsor Eşliğinde Açılıyor!
Son 5 senedir bu organizasyonun sponsorluğunu Akkök Holding üstleniyor. Yüzlerce sanat eserinin sergilendiği bu organizasyonda, Mamut Shots programı, Masalz by Krüw sergisi ve çocuk atölyeleri de sanat severler ile buluşturuluyor. Mamut Art Project’in 7. Edisyonuna ilgi sanatçılar açısından da büyüktü. Nitekim Mamut Art Project 7. Edisyonuna yapılan başvuru sayısının 1350 olduğu bildirildi.

Her yıl yeni sanatçılara fırsat veren organizasyonda, sanatçılara yeteneklerini göstermek için fırsat tanınıyor ve Ceren Özşahin ile Zeynep Tümertekin’in bu sene ki organizasyonda tasarlayacakları bir sergi alanı sanat severleri karşılayacak. Çocukları sanatla buluşturmak için bu yılda farklı çalışmalar ele alındı ve çocuk atölyesi ismi verilen bu yerde çocukların sanata olan ilgisini arttıracak bir atölye programı sunuldu.